Wellness 2000

Přeskočit k obsahu
Přeskočit k menu s produkty

Služby

On-line objednávka

Nejsnažší cesta k nám.
Zarezervujte si svůj termín online

Kniha návštěv

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám.

Zlatá masáž

...je nejen vyjímečným druhem zkrášlovací, relaxační a omlazovací masáže, při níž je (dlouhými a plnými tahy) aplikována směs čistého kokosového / mandlového oleje (kokosový olej je zvolen pro svoje vynikající vlastnosti - nikoli pro typickou kokosovou vůni) a jemných 24ti-karátových šupinek zlata ( ty jsou v oleji dobře viditelné). Zlato primárně účinně působí na zlepšení prokrvení pokožky a vazivových tkání. V důsledku tedy dochází ke zpevňování povrchových i hlubších vrstev pokožky. Pro tuto masáž využívaný BIO-kokosový olej je složitým a šetrným parním procesem zbavován svého typického aromatu. S takto upraveným olejem je pak možno dle individuálních potřeb připravovat čerstvé masážní směsi pomocí různých éterických olejů a určovat tak specifické vůně dle přání jednotlivce.

Zlatá masáž Zlatá masáž

Popis:

Když jsme se počátkem roku 2006 poprvé doslechli o "zlaté masáži" (bylo to na území Německa, kde jsme se v té době školili na odborném semináři pro alternativní léčebné směry) - jen jsme se s kolegou na sebe nevěřícně podívali...jakobychom si mysleli: "Jsme přece maséři, nikoli klenotníci!" A něco podobného jsme si skutečně tehdy i mysleli. Znělo to pro nás jako velmi podivný druh "masážní terapie" . Byli jsme přesvědčeni, že takovou nevšední masáž do naší "klasické" nabídky nikdy zařazovat nebudeme. Proč? Protože jsme zlato znali pouze jako materiál pro výrobu šperků a ozdob. (Lidé chtějí být za každou cenu originální a už nevědí, co by chtěli! - to bylo naše tehdejší přesvědčení.) Od té doby se ale mnohé změnilo...

Začali jsme pátrat, protože: "Na každém šprochu je pravdy trochu" a zjistili jsme, že na něm není pravdy pouze trocha, ale poměrně široká škála! Takže podle motta: "Nikdy neříkej nikdy", jsme "Zlatou masážů do našeho programu nakonec nejen zařadili ještě v tom samém roce, ale dokonce jsme z ní i díky nádherné relaxační sestavě, kterou jsme ve svém volnu po dobu dvou měsíců vytvářeli, udělali téměř na další 3 roky Wellness-masáž číslo jedna! Lidé si o nás začali povídat a najednou se vytvořila poptávka, která pokryla téměř 20% naší pracovní doby. Nechápali jsme to. Sami jsme byli překvapeni, protože nikdo z nás zlato na vlatní kůži dosud nevyzkoušel - všechny druhy masáží, které jsou součástí našeho masérského programu, si každý, kdo v našem studiu masáže provádí nebo poskytuje poradenské konzultace - na živo i v plné délce absolvoval. Ale pravým zlatem jsme se natírat netroufli. Přesto...dnes už jsou léčivé účinky na lidský organismus tak běžnou skutečností a známou záležitostí, že jsme upřímně rádi, že zlatou masáž máme v nabídce, protože mnoha našim hostům skutečně pomohla.Zlatá masáž A to je přesně to hlavní, o co se nám zde v první linii jedná: Nezařazujeme do naší nabídky masáže jen proto, že je poskytují jiní kolegové - ani proto, že je ostatní masérny třeba vůbec nenabízejí. Důvodem je vždy pouze skutečnost, že nás samotná masáž nějakým způsobem "oslovila" a snad i prolnula do té míry, že nás baví ji z vlastního přesvědčení a z nějakého prospěšného důvodu provádět. Poptávka po zlaté masáži je sice v posledních dvou letech poněkud redukovaná - nikoli proto, že by její přínosné účinky pominuly, ale spíše z důvodu, že ji "objevili" a do své nabídky postupně zařazují i další masérská zařízení. Na popularitě jí to samozřejmě neubírá. Jako prevence mnoha častých "neduhů" funguje neustále a beze změny stejně jako první den! :-)

Co jsme o zlatě zjistili:

První zmínky se datují již do období 5000 let před naším letopočtem vrámci indické celostní nauky o zdraví - ajurvédy. V té době se zlatého prášku využívalo jako jedné z příměsí do určitých druhů medikamentů na obnovu tělesných funkcí či podporu harmonizace psychických stavů. Stejně jako dnes už málokdo pochybuje o léčivé moci křišťálových krystalů, naši předkové již dávno znali léčebnou sílu tohoto zlatého "kovu". Svědčí o tom např. recepty nalezené v egyptských pyramidách, v nichž se lze dočíst o zlatých příměsech do léčivých mastí. Z čínských zdrojů se dozvídáme o dlouhé tradici zlatého prášku jako součásti omlazovacích kůr a přísady do "elixírů mládí" či různých "kouzelných lektvarů" na podporu "dlouhověkosti". Někteří dávní mudrcové dokonce považovali a označovali zlato za "zhmotnělé Boží světlo"...

V řeči současného člověka má zlato následující účinky: Zlato zpomaluje proces stárnutí díky své schopnosti podporovat transport kyslíku do podkožních vrstev a tím urychlovat prokrvení a prodlužovat životnost jednotlivých buněk a tělesných tkání. Proto se využívá jak v estetické medicíně tak i v kosmetickém průmyslu jako součást regeneračních a pěstících prostředků pro pleť (především segmentu epidermu). V neposlední řadě je zlato využíváno jako součást detoxikačních preparátů, v revmatologii k podpoře hojivých procesů v těle, pro usnadnění toku lymfy v mízním systému jakož i pro podporu správné činnosti krevního oběhu a odplavování toxinů z těla. Pomáhá při překonávání závislosti na alkoholu, tabáku i cukru. Dále napomáhá při léčbě některých onkologických onemocnění (podporuje tvorbu bílých krvinek), vykazuje antibakteriální účinky, využívá se při homeopatické léčbě srdečních onemocnění, depresivních stavů, migrén, odvodu škodlivých zplodin z těla a nespavosti.

Zlatá masáž Zlatá masážZlatá masáž

Další informace.

Na ošetření zlatou masáží si můžete vychutnat nejen okouzlující účinek samotné masážní procerury, těšit se posléze nebývale zářivému vzhledu (bez nutnosti doplňování dalšími šperky) a snad i z příjemného pocitu jedinečného luxusu - získáváte prostřednictvím tohoto rituálu tedy i nemálo zdravotních výhod:

Účinnek zlata na tělo:

Zlato prý údajně velice blahodárně působí na klid duše a tím podporuje psychickou rovnováhu. Mikroskopické zlaté částice v rozptýlené formě mají příznivý vliv na intelekt, krevní tlak a navozují v organismu stabilní vitalitu a pohodové rozpoložení. Podporují správnou funkci endokrynních žláz a dokonce jsou považovány za energetický doping pro proces  látkové výměny. Sám Paracelsus definoval účinek zlata slovy: "Životní energie člověka je stimulována díky energetickému náboji ve zlatě,"

Dnes už je vědecky doloženo, že tok elektronů ve zlatě kladným způsobem ovlivňuje řadu tělesných funkcí. Zlato přináší vnitřní rovnováhu a umocňuje v případě mnoha jedinců stav pozitivního rozpoložení a pohody organismu.

Citace z knihy Léčení drahými kameny autora Josefa Kreperáta: "Ovlivňuje pozitivní proces stárnutí, záchvaty epilepsie, autismus a horečky." V duševní rovině aktivuje vizuální kreativitu, zmírňuje rozčilení, deprese, výstřednost, ego, pocity méněcennosti, a naopak dodává pocit odpovědnosti, sebedůvěry a cílevědomosti. Podporuje tvořivost.

Fyzicky se zlato využívá jako součást farmaceutických přípravků. Podporuje též léčbu plic, hrtanu a očí. Jeho přikládáním urychlujeme průběh chřipkových onemocnění a oslabujeme bolesti při revmatismu. Preparáty s vyšším obsahem zlata mívají téměř zázračné účinky na jinak neléčitelné nemoci jako jsou např. těžká revmatoidní artritida a poruchy imunity. Zlato usnadňuje absorcpi výživných látek a tím obranyschopnost organismu podporuje.
 

Jak zlato působí na kůži:

Před mnoha staletími používaly dávné civilizace zlato jako lék na rozličné zdravotní potíže (viz. výše). Dnes vědecké výzkumy postupně odhalují tajemství zlata, které je lehce vstřebatelné do kůže a ovlivňuje stav pokožky na buněčné úrovni. Též pomáhá napravit oxidační poškození kolagenových vláken - uchovává kůži pružnou a mladistvou.

Zlato a krása jsou dvě slova, která jdou velmi dobře dohromady. Používání zlata pro léčivé účely a zkrášlování je známo od dávnověku zejména z Egypta a Indie. Moderní výzkumy prokázaly, že zlato má antibakteriální účinky, podporuje transport molekul kyslíku přímo do kůže, ovlivňuje buněčné funkce, pomáhá oživovat a omlazovat pleť.


Zlatá masáž se řadí do sekce "wellness" a je vhodná hlavně jako zážitková procedura ve formě nadstandardního dárku.

Aktuální ceny naleznete na stránce ceník služeb.

Nahoru

Novinky, archiv

Prodej dárkových poukázek pozastaven,

od května 2023,

Otevírací doba od září 2022

Ne-Čt (Sun-Thu) 8-20h

Covid-19

Bezpečnostní opatření

Zobrazit všechny novinky »

Nejnovější témata v knize návštěv:

  1. test
  2. Masáž
  3. Oteklý loket

Kontakty

WELLNESS 2000, Masáže Brno
Skácelova 18,
612 00, Brno-Královo Pole

Provozní doba:
Ne - Čt 8 - 20 hod.

Mgr. Petr TOMŠÍK (FKSP a fakturace):

Objednávky / koordinátor:
(8,00 - 9,00 a 17,00 - 18,00 hod.)
+420 602 626 262

Dárkové poukazy / prodej (domluva termínu pro vystavení a vyzvednutí):
+420 607 626 060

E-mail: koordinator.pro.wellness(zavinac)gmail.com
IČO: 478 73 671

Masérnu naleznete na
Skácelově ulici 18, Brno-Královo Pole, trolejbus 32, autobus 44, 84, 67,
tramvaj 12.

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám příspěvek do knihy návštěv. Pokud budeme umět, rádi odpovíme.