Wellness 2000

Přeskočit k obsahu
Přeskočit k menu s produkty

Ostatní

On-line objednávka

Nejsnažší cesta k nám.
Zarezervujte si svůj termín online

Kniha návštěv

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám.

K čemu jsou vlastně masáže dobré?

K čemu jsou vlastně masáže dobré, když nás zrovna nic nebolí?

Masáže jsou odjakživa uznávány jako alternativní medicína svého druhu. Ten, kdo je zvyklý ji pravidelně užívat, profituje dvojnásob!

Doteky tak působí nejen na naše tělo ale i na samotnou duši. Důsledkem této skutečnosti je čistý zážitek, během kterého se vyplavují hormony jako jsou endorfiny, oxytocin, serotonin a dopamin.

Všechny tyto látky snižují citlivost na bolest a přispívají k dobré náladě a pocitu vyrovnanosti.

Z lékařského hlediska jsou masáže nepostradatelnou součástí ozdravných procesů, jež lze optimálně využít ke zlepšení celkového zdravotního stavu:

Podporují spalování tuků, zlepšují prokrvování pokožky, usnadňují příjem kyslíku tělními buňkami, významně přispívají k odbourávání cholesterinu a v neposlední řadě trénují příslušné svalové partie. Člověk se po určité době cítí celkově podstatně lépe a má větší chuť do života!

Mnozí lidé jsou toho názoru, že v případě masáží se jedná pouze o záležitost naší tělesné schránky. Ale je tomu přesně naopak! Procedury neomlazují pouze tělo, ale současně regenerují i naši duši:

Vyplavené estrogeny chrání před volnými radikály, jež jsou zodpovědné za proces stárnutí kůže. Ta díky masážím zůstává podstatně déle pružná a pevná. Lidé, kteří docházejí alespoň jedenkrát týdně na masáže, vykazují v krvi jednoznačně výrazně vyšší hladinu estrogenu než lidé, kteří takový význam masážím nepřisuzují.

Také na celulitidu působí pravidelné masáže velmi účinně! Estrogeny napomáhají toku lymfy a posilují tkáňová pojiva. Lidé, kteří si včas navyknou na pravidelné masáže, vypadají podle nejnovějších studií o 5 – 10 let mladší! Masáž tedy skutečně působí jako opravdová studnice mládí!

Dalším nezanedbatelným faktem hovořícím ve prospěch masáží je například zmírňující účinek na migrénu. Při ní totiž platí: Všeho nechat a jít si lehnout! Ovšem málokdo ví, že nejlepší je – jít si lehnout rovnou k masérovi (samozřejmě nejen když se jedná o akutní stav). Tito pacienti totiž průběžně vykazují zvýšenou potřebu doteku! Takoví lidé mají často sníženou hladinu serotoninu. Tu lze včasnou a vhodnou masáží podstatně zvýšit. Masáží uvolněné endorfiny tak působí téměř jako morfium a bolesti v důsledku této skutečnosti ustupují. Migréna tedy stejně jako např. menstruační bolesti – tímto způsobem otupí a mnohem lépe a snadněji se jim dá proto čelit. Pravidelnými masážemi je možné takovým bolestem předcházet, až se nakonec zcela přestanou dostavovat.

Masáže též posilují obranyschopnost organismu. Ti, kteří bývají často nachlazeni nebo trpí sennou rýmou či astmatem, by měli jednou zkusit vyměnit svoje spraye a jiné podobné přípravky jednoduše za masérské ruce. Jejich nasazením se dosáhne toho, že je v těle produkován antihistamin, jenž mívá za následek zmírnění projevů onemocnění horních cest dýchacích a omezuje jejich nepříjemné důsledky. Mnoho studií již mimo jiné prokázalo, že v případech jedné až dvou pravidelných masáží týdně bývá počet imunoglobulinu A v krvi dvojnásobně vyšší než u ostatních jedinců.

Již samotná chuť na masáž a potřeba masáže jako takové aktivizuje celé Vaše tělo. Během tohoto procesu v něm dochází k mnoha chemickým reakcím – mimo jiné i ke spotřebovávání kalorií.

Při masážích též dochází především i k zapojování obou hemisfér a šedá kůra mozková vykazuje vyšší tempo své činnosti aniž bychom to tušili. Takto vytvořená energie stimuluje činnost podvěsku mozkového a epifýzy, čímž dochází k dostatečnému zásobování mozku kyslíkem. Z tohoto důvodu působí časté masáže pozitivně na schopnost koncentrace a na lidskou paměť. Z toho vyplývá, že pravidelné masáže výrazně zlepšují kvalitu duševního výkonu. Naproti tomu – ten, kdo na masáže nechodí, bývá často mnohem rychleji podrážděn a psychicky nevyrovnaný, zatímco stálí klienti masérských zařízení se dlouhodobě cítí mnohem občerstveněji a vitálněji. Jsou výrazně uvolněnější a odpočatí. V důsledku toho se jim většina věcí v běžném životě daří podstatně lépe, což opět vede k dobrému pocitu a následnému pookřátí. Tedy: "Kruh se uzavírá".

Masáže se od pradávna řadí mezi velmi účinné relaxační procesy, neboť se na jejím základě snižuje hladina stresových hormonů noradrenalinu a kortizonu a naproti tomu se zvyšuje produkce prolaktinu. Proto se mnohem snadněji pacient zbavuje myšlenkových blokád a trápení, a s nimi současně i veškeré zátěže z náročného dne.

Pokud Vám tedy můžeme poradit:

Udělejte si na sebe čas a vybočte z každodenní všednosti! Postavte do středu Vašeho zájmu vlastní zdraví!

Pobyt v zařízeních specializujících se na wellness – relaxační masáže nepochybně prospěje Vašemu životu a bude smysluplnou investicí do dobrého rozpoložení, na kterém tolik závisí všechny naše ostatní úspěchy a spokojenost!

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat! Rádi Vám je zodpovíme v co nejkratším časovém úseku.

Kolektiv masérů Studia Wellness 2000, Brno.

Nahoru

Novinky, archiv

Provoz masérny a živnosti přerušen.

na neurčito.

Prodej dárkových poukázek pozastaven,

od května 2023,

Otevírací doba od září 2022

Ne-Čt (Sun-Thu) 8-20h

Zobrazit všechny novinky »

Nejnovější témata v knize návštěv:

  1. poukaz na ošetření
  2. test
  3. Masáž

Kontakty

WELLNESS 2000, Masáže Brno
Skácelova 18,
612 00, Brno-Královo Pole

Provozní doba:
Ne - Čt 8 - 20 hod.

Mgr. Petr TOMŠÍK (FKSP a fakturace):

Objednávky / koordinátor:
(8,00 - 9,00 a 17,00 - 18,00 hod.)
+420 602 626 262

Dárkové poukazy / prodej (domluva termínu pro vystavení a vyzvednutí):
+420 607 626 060

E-mail: koordinator.pro.wellness(zavinac)gmail.com
IČO: 478 73 671

Masérnu naleznete na
Skácelově ulici 18, Brno-Královo Pole, trolejbus 32, autobus 44, 84, 67,
tramvaj 12.

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám příspěvek do knihy návštěv. Pokud budeme umět, rádi odpovíme.