Wellness 2000

Přeskočit k obsahu
Přeskočit k menu s produkty

Služby

On-line objednávka

Nejsnažší cesta k nám.
Zarezervujte si svůj termín online

Kniha návštěv

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám.

Tibetské energetické masáže

Tibetská masáž Kunye:

  • Masáž je prováděna na zemi na speciální ručně vyráběné přírodní thajské podložce na svlečeném těle.
  • Základní celková energetická forma masáže má standardní trvání v délce 120 - 180 minut.

Kunye je podle historických zdrojů nejstarším systémem masáží na světě a je součástí jemných vnějších terapií tradiční tibetské medicíny. Původ masáže “Ku Nye” je spojený se starobylou kulturou království Shang Shung na středním východě. Původ Kunye je také spojen s intuitivními masážními technikami tibetských Nomádů. Terapii Ku Nye aplikovali běžně jak tradiční lékaři a jogíni tak i obyčejní lidé v Tibetěu po mnoho staletí až do dnešní doby.
Masáž Ku Nye se zpravidla zahajuje dýcháním, které nás energeticky zklidňuje. (Naše energie je tzv. mostem mezi tělem a myslí.)
Následně masér vyhodnotí druh oleje podle toho, jakou disponuje klient kombinací elementů, nebo podle ukazatelů, jaký problém je zapotřebí aktuálně řešit. V úvodu masér klientovi položí pár stručných otázek, podle nichž zjišťuje reakce klientova těla, energie, nebo mysli v běžném životě.
Kunye zahrnuje techniky jakož i aplikace bylinných olejů na tělo, manuální manipulaci s tkání a svalstvem, působení na specifické body, mobilizaci kloubů (je částečně podobná tradiční thajské masáži a také je možné v určité fázi prvky thajské masáže využít) a zahřívání těla.
Masáž může pokaždé vypadat trochu jinak, což je způsobeno potřebami klienta jakož i vnějšími okolnostmi.
V létě se např. Ku Nye provádí s nižší intenzitou, aby se předešlo přehřátí těla, zahřívací hmaty se většinou vynechávají - především u klientů, u nichž dominuje element ohně. Nebo v případě nadbytečné mentální aktivity, smutku nebo depresí se bude masér věnovat především hlavě, pravé ruce a pod., které jsou sídlem větru, a bude podnikat převážně patřičné kroky k harmonizaci (redukci projevů) příslušně souvisejícího elementu.
Terapii Kunye aplikujeme optimálně na celém těle, přičemž se začíná zpravidla od hlavy. Dá se rovněž provádět jednotlivě na různých částech těla. Kunye se provádí na pohodlné přírodní matraci na zemi v leže, méně častěji v kleče, nebo i na židli - v závislosti na potřebě, s ohledem na pohodlí a zdravotní stav hosta.

Proč a k čemu je Ku Nye vhodné:

Hlavním účelem terapie Kunye je pomoci najít rovnováhu komplexu těla, řeči a mysli, stejně jako uvolnit případné napětí a revitalizovat (rozvolnit) zablokovanou energii nebo její částečně stagnující proudění.
Na úrovni těla posiluje tento druh masáží funkci orgánů, zlepšuje celkovou imunitu, napomáhá ideálnímu průběhu látkové výměny, vylepšuje vzhled pokožky, optimalizuje funkci kloubů a napomáhá též v neposlední řadě i dobrému trávení. Její blahodárné účinky se projevují i v četných dalších oblastech našeho života.
Na úrovni řeči (energie) harmonizuje tzv. 3 šťávy – vítr, žluč a hlen. Napomáhá správné průchodnosti energetických kanálů. Usnadňuje tedy především proudění energie v našem těle.
Na úrovni mysli harmonizuje 5 elementů, přináší pohodu a utišení ducha a pomáhá mysli dostat se do původně přirozeného stavu. Utišuje původ všech chorob a problémů, protože psychika je kořenem většiny neduhů.
Využití Kunye v kombinaci se správnou stravou, vyrovnaným jednáním a čistou myšlenkou během každého dne stejně jako použitím preparátů tibetské medicíny - napomáhá vyléčení široké škály různých nepříjemných onemocnění, které lidstvo často zbytečně trápí.
Tibetská masáž “Kunye” je velmi prospěšná zdravotnímu stavu každého jedince, který se chce cítit dobře a ve svém životě být spokojený...buď jako pravidelná prevence nebo jako podpůrná terapie souběžně s dalšími ozdravnými postupy.

Nahoru

Novinky, archiv

Prodej dárkových poukázek pozastaven,

od května 2023,

Otevírací doba od září 2022

Ne-Čt (Sun-Thu) 8-20h

Covid-19

Bezpečnostní opatření

Zobrazit všechny novinky »

Nejnovější témata v knize návštěv:

  1. poukaz na ošetření
  2. test
  3. Masáž

Kontakty

WELLNESS 2000, Masáže Brno
Skácelova 18,
612 00, Brno-Královo Pole

Provozní doba:
Ne - Čt 8 - 20 hod.

Mgr. Petr TOMŠÍK (FKSP a fakturace):

Objednávky / koordinátor:
(8,00 - 9,00 a 17,00 - 18,00 hod.)
+420 602 626 262

Dárkové poukazy / prodej (domluva termínu pro vystavení a vyzvednutí):
+420 607 626 060

E-mail: koordinator.pro.wellness(zavinac)gmail.com
IČO: 478 73 671

Masérnu naleznete na
Skácelově ulici 18, Brno-Královo Pole, trolejbus 32, autobus 44, 84, 67,
tramvaj 12.

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám příspěvek do knihy návštěv. Pokud budeme umět, rádi odpovíme.