Wellness 2000

Přeskočit k obsahu
Přeskočit k menu s produkty

Služby

On-line objednávka

Nejsnažší cesta k nám.
Zarezervujte si svůj termín online

Kniha návštěv

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám.

Wellnesstrend – multifunkční masážní lehátka Syogra

Představujeme Vám unikátní koncept péče o páteř a masáže zad, nově v Brně – Králově Poli.

Prostřednictvím nových elektrických stolů „Chi“ dosáhnete uvolnění jako mávnutím kouzelného proutku, aniž byste byli nuceni vydávat spousty financí za masáže anebo museli investovat mnoho drahocenného času.

Jak to všechno začalo (náš příběh):

Bolesti zad mě provázely od puberty pravidelně neustále. Ale koho dnes nebolí záda? Člověk tuhle informaci slyší v současné době při běžném zrychleném životním stylu na každém kroku tak často, že onu skutečnost začne postupně považovat za jeden z průvodních a téměř normálních znaků dnešního světa – o větších městech už vůbec ani nemluvě.

Oba rodiče jsou učitelé tělocviku a od nich jsem stále slýchala: "To se musí rozhýbat - tělo je přece pohybovým aparátem!".

Takže jsem pravidelně sportovala a věnovala se kdejaké sportovní aktivitě od jízdy na kole přes plavání, aerobic, tenis, lyžování i běžkaření, až po různé chození do posilovny, jogging, bruslení, jak kolečkové, tak na ledě, a v neposlední řadě i provozování tance. Veškeré toto rozsáhlé provozování uvedených činností ale bohužel nikterak nepřispívalo ke zmírnění bolestí zad.

Další věc, která mě odradila od myšlenky, že by se mohlo jednat o nemoc, byla situace, která se odehrála v době mých studií na gymnáziu. Když mě bolesti přiměly navštívit lékaře, dozvěděla jsem se, že jsme patrně měli ve škole nějakou písemku a že jsem nejspíš simulant. To bylo něco na mě! Lenochy totiž od jak živa nesnáším a hypochondry zrovna tak! Rozhodla jsem se tedy, že se nebudu litovat a budu bojovat podle dosavadního scénáře nadále. Přesto jsem však zašla za jedním z mnoha léčitelů, kteří na rozdíl od oficiální zdravotní péče stáli nemalé množství finančních prostředků, kterýmiž jsem v době studií v patřičné výši samozřejmě nedisponovala. V té době bylo ale příživnictví závažným prohřeškem nejen proti morálnímu kodexu, takže jsem chodila na brigády do pekáren a na poštu skládat bedny s pečivem a nebo pytle se zásilkami, kde fyzická zátěž a dlouhodobý jednostranný pohyb byly opět na denním pořádku. „Máte přece ještě mladé tělo,“ slýchávali jsme často. „Netvařte se jako stařečci!“ Ani mě nikdy ponižování nijak nedělalo dobře, takže jsem byla jednoduše pilná.

Ani ve snu mě tenkrát nenapadlo, že bych se jako náctiletý jedinec měla snad z nějakého důvodu šetřit…

Studia pokračovala, sedavé zaměstnání také, problémy se zády se táhly a neřešily – nevěděla jsem, jak. Bedra a krční páteř se ozývaly stále a pořád se hromadily situace, kdy jsem se z ničeho nic nemohla zrána ani pohnout. Celé dopoledne, nebo i několik dní za sebou, jsem najednou nebyla schopná vykonávat vůbec žádnou činnost! Nezbývalo mi nic jiného než ležet a čekat, než to přejde. Problémy jako je silná migrénozní bolest hlavy, patrně od krční páteře a tuhnutí horních končetin včetně vystřelování bolesti do hlavy i rukou, byly spíše tím menším zlem.

Tak šel čas a já jsem ve třiceti také začala chtít být mámou. Doktorům se to konečně podařilo zařídit o 5 let později a já jsem pyšně protrpěla dalších 9 měsíců obrovské bolesti zad. Všichni přece víme, že ženy mají v těhotenství bolesti zad, takže nebyl důvod těm mým přidávat většího významu. To byla jedna z posledních kapek do poháru, který se postupně a neúprosně naplňoval, aniž bychom cokoli podobného tušili. Nakonec následoval první rok mateřství, který je, jak známo, charakteristický hlavně tím, že rodiče musejí dítko převážně nosit, protože většina miminek a batolat v této době ještě nedokáže chodit. Ono je pravdou, že i ve druhém roce života toho děti ještě moc nenachodí, přestože se již na vlastních nožkách dokáží pohybovat samostatně. A najednou mi bylo 37 a ze dne na den mi tělo vypovědělo poslušnost/službu – nazvěme to jakkoli. V praxi to znamenalo asi tolik, že jsem týden proležela, ovšem s nulovým efektem. Pak už manželovi končila dovolená, musel se vrátit do služby a tak jsem skončila v nemocnici. Babičky a dědečci na hlídání vnučky nejsou k dispozici, a protože se o dítě nemůže starat nikdo jiný než matka na mateřské dovolené, nemohla jsem v nemocnici zůstat. Docházela jsem na různá vyšetření a rehabilitace, až výsledky CT a magnetické rezonance potvrdily, že jsem v adolescentním věku prodělala tzv. morbus Scheuermann - chorobu, která postihuje hrudní páteř (většinou u chlapců) a je charakteristická tím, že obratle rostou nestejnoměrně, takže jejich břišní strana u mě rostla pomaleji než zádová, a proto se nevyvinuly do správného obdélníkového tvaru, nýbrž do tvaru klínového. Kvůli tomuto nedostatku, vykazovala hrudní páteř značnou disfunkci a její úkoly přebíraly páteře sousední, tedy krční a bederní. Tyto byly nadměrně přetěžovány, až u nich začalo docházet k předčasnému opotřebení a procesu degenerativních změn (včetně vyhřeznutých 4 bederních plotének a meziobratlových zánětů) odpovídajících páteři o cca 40 let starší.
Ortopédové i neurologové se sice shodují na tom, že by každopádně prospěl pobyt v lázeňském zařízení, aby se nemoc dočasně pozastavila nebo aspoň zpomalila. Ale s dítětem, kterému ještě nejsou ani 3 roky, se tohle jednoduše absolvovat nedá. Volné finanční prostředky na pokrytí výdajů s pomocnicí do domácnosti a k dítěti, k dispozici nejsou, a částečný invalidní důchod zatím též nebyl povolen, protože prý „…z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu moje schopnost soustavné výdělečné činnosti poklesla pouze o 20%…“. Zní mi to jaksi cize a formálně, ale za zlé to nikomu nemám. Zákony nezměním, takže nezbývá než hledat další alternativy, jak si pomoci sám, protože na stát se v tomto případě jaksi nelze obrátit, přestože jsem po celý dosavadní život vždy včas odváděla sociální a zdravotní pojištění a nemocenskou jsem nikdy neměla. Asi v tom neumím chodit. A ani se tímto druhem aktivity nehodlám intenzivněji zabývat. Snažím se správně hospodařit s časem a energií, a raději ho věnuji svému dítěti než úřadům, kterým na mě stejně nijak nezáleží.

Proč tohle všechno píši:

Na internetu jsem díky znalosti cizích jazyků našla kontakt na zástupce společnosti Syogra a nechala jsem si objasnit i předvést účinky masážního lehátka na zlepšení toku energie a hlavně jsem si prostudovala posudky od pacientů, kteří již nějakou dobu termoterapii v kombinaci s mechanickou „péčí“ podstupují. Tato možnost se mi začala jevit jako slibné řešení mých problémů. Zdraví si člověk přece nekoupí. A proto jsem si půjčila vysoký obnos od našeho dobrého kamaráda (ještě že ho „máme“!) a společně jsme investovali do masážního stolu. Byl to skok do prázdna, ale když se člověk nachází v tak zoufalé situaci, tak se prostě tonoucí chytá stébla.

Znělo to velmi zajímavě a žádných kontraindikací se mi zatím nepodařilo dopátrat. Navzdory tomu, že můj manžel – lékař, je výhradně zastáncem klasické medicíny a většinu alternativních postupů vnímá spíše s odmítavým nadhledem, obrečela jsem si rozhodnutí k riskantnímu kroku, ale nechtělo se mi ho vzdát. Dnešní medicína dává lidem v mojí situaci 2 možnosti: buď operace páteře, ovšem v mém případě je postižení tak rozsáhlé, že mi tento postup není doporučován, protože by se operací muselo provádět postupně několik. Pak ještě návrh na vstřik kortikoidů do páteřního kanálů na klinice léčby bolesti nebyl schválen z důvodu velkého nebezpečí vycestování části uvolněného obratlového pouzdra a v jeho důsledku ochrnutí na dolní končetiny.

Tedy zbývající možnost: Ibuprofein, který zmírňuje bolest. Čtyřstovkového užívám 1-3 tablety denně již 14 měsíců, abych se vůbec mohla pohnout. Ale dlouhodobě je to špatné řešení, protože, jak je známo, následkem jsou nebezpečné žaludeční vředy. Jedna nejmenovaná paní doktroka mi doporučila střídání s Paralenem, ale o něm se mi zase dostalo informací, že má velmi špatný vliv na játra.

Ovšem na to, abychom pochopili, že léky k mírnění bolesti odstraňují pouze důsledek problému, nikoli jeho příčinu, nemusíme mít vystudovanou medicínu. Netvrdím, že se v případě masážního stolu Syogra jedná o nějaký zázrak, ale je to v každém případě zážitek, který na každého jedince působí specificky. Mně vrací chuť do života, protože mi pomáhá zmírňovat utrpení bez negativních vedlejších účinků při polovičním užívání než u analgetik/antiflogistik.

Takže:

Je pouze na Vašem rozhodnutí, jestli se necháte preventivně hýčkat nahřívanými polodrahokamy Jade nebo zda dáte přednost pravidelným pobytům na neúnavných masážních stolech firmy Syogra – ať už z důvodu sedavého zaměstnání mechanicky a jednostranně zatěžujícího Vaše záda, či nedostatku pohybu, případně psychického stresu negativně působícího na lidskou páteř. To vše lze velmi účinně ošetřit využitím „služeb“ zmíněných výkonných lehátek, v jejichž technologii jsou spojeny tradiční léčebné metody dálného východu se západními technologiemi.

Koncept je založen na jedné z nejstarších korejských masážních technik, která využívá energie polodrahokamů. Tento kámen (u nás známý jako jadeit nebo nefrit) je v Asii známý již po mnohá staletí jako uzdravující prostředek v případě mnoha tělesných disfunkcí a potíží. Tzv. „Chi“ – záření polodrahokamů Jade disponuje podle tamních léčitelů velmi podobnou vlnovou délkou jakou vysílá lidská buňka a proto je účinek kmitočtů Jade na náš organismus obzvlášť působivý, neboť je tak zaručeno stejnoměrné pronikání do částí lidského těla a tím zároveň i podpora imunitního systému a zvyšování odolnosti organismu. Tohoto Jade efektu se využívá právě při aplikaci v proceduře obnovy a regenerace páteře i jiných tělesných orgánů.

Jak to funguje?

Mnoho důležitých tlakových bodů, které představují základ a osnovu pro akupunkturní a akupresurní postupy, se nachází právě podél páteře. Masážní lehátka/stoly Syogra na tyto body vyvíjejí během své práce dráždivé impulsy a vytvářejí optimální podmínky pro stimulaci svalové tkáně a současně i oblastí lýtek a stehen, kde nejčastěji dochází k vytváření křečových problematik a zatuhnutí.

Do lehátek jsou zaintegrovány polodrahokamy v podobě malých válečků, jež spolu vytvářejí sestavu citlivých ruliček tak, aby se mohly optimální formou přizpůsobovat struktuře každých jednotlivých zad velmi individuálním způsobem.

Roličky se během masáže pohybují pomalu a pozvolna směrem nahoru k hlavě a dolů ke končetinám, a mohou tak obsáhnout veškeré důležité body. V kuličkách Jade jsou zabudovány heliové žárovky, které jsou komponovány takovým způsobem, že mají následující vlastnost: Při zahřátí uvolňují značnou část svojí energie v podobě infračerveného paprsku. Tímto postupem je dosaženo toho, že teplé záření tělem velmi dobře prostupuje a jeho ozdravný účinek tak má ideální možnost rozprostřít se v jednotlivých vrstvách tkání.

Intenzita masáže i teploty se reguluje velmi snadno přehledným dálkovým ovládáním.

Každý klient si sám určí, zda se oddá „hýčkání“ bez šatstva nebo zda si svršky ponechá na sobě.

Samozřejmě je postaráno o výhradně hygienický průběh v případě obou možností, přičemž podle údajů většiny zákazníků jsme došli k poznatku, že na základě zkušeností je charakterizována alternativa méně oděného návštěvníka za formu s intenzivnějším účinkem a proto se dá považovat za oblíbenější.

Masážní stůl SYOGRA | Klikněte pro větší foto   Masážní stůl SYOGRA | Klikněte pro větší foto

Co přináší tato relativně rychlá masáž?

Musíme připustit, že elektronické lehátko sice nemůže nahradit profesionální masáž odborným fysioterapeutem, ale dnes nám již celá řada význačných chiropraktiků a ortopédů potvrzuje, že je pravidelným „užíváním“ multifunkčního lehátka úspěšně dosahováno úlevy při bolestech a snižování ostatních nežádoucích projevů mnoha neduhů dnešní rychlé doby. Ta nám totiž pozvolna bere možnost relaxace. Každý zájemce má nyní příležitost efektivně zpomalit tempo kdykoli na to bude mít náladu a současně si tak snižovat riziko onemocnění hlavně díky přímému vlivu kompozice jednotlivých elementů lehátka na špatné postavení páteřních obratlů či postižených meziobratlových plotének především v bederní a krční páteři, což bývá způsobeno převážně příliš dlouhým či nesprávným sezením. Navíc lehátko účinně povzbuzuje prokrvování pojivových tkání a tím zpevňuje uvolněnou kůži a podporuje její regeneraci. Jade je známý jako přirozený nosič infračerveného záření, a z těchto důležitých a přesvědčivých důvodů se využívá právě zde – za účelem udržet tělo ve formě a dodat mu podporu v procesu sebeuzdravování při různých obtížích.

V mnoha evropských městech jsou již lehátka Syogra běžným standardem v oblasti wellness a celkové péče o zdravé tělo i zdravého ducha a při udržování celkového zdravotního stavu. Mnoho úspěšných osobností již potvrzuje blahodárný účinek 20-40timinutových speciálních celkových masáží na plně automatizovaných lehátkách jako velmi výhodnou investici do vlastního pozitivního rozpoložení. Celé tělo si při této příležitosti prožije intenzívní prohnětení a odblokování zatuhlých lokalit.

Lehátka jsou situována v samostatných kabinkách a celkové prostředí interiéru je koncipováno ve velmi příjemném duchu souznění věci, vzduchu a ohně, ladění barev a obrazu, harmonie země, vody a vůně s esoterickou hudbou. Salóny s multifunkčními lehátky se v dnešní době stále více stávají oblíbenými místy, kam se lidé rádi a pravidelně vracejí, protože pobyt zde začal patřit k neodmyslitelné jednotě našich všedních exkluzivit, které si může dopřát každý člověk. Symbiotické prolínání vysoké úrovně služeb s nádechem nenásilného luxusu je zde zastoupeno jedinečnou souhrou přispívající k očekávanému výsledku.

Zbavování nahromaděných škodlivých látek v těle - vznikajících taktéž z přepínání a mentálního stresu, je jedním z dalších účinků lehátek Syogra zdárně působících na náš organismus.

V průběhu dne se snižuje výška člověka v důsledku chůze a podobných faktorů až o 3 cm. Tento proces vyvolává nepříjemné pocity a lehátka Syogra se starají o to, abychom se jich zbavili. Páteř opět nabývá na svojí původní mechanické pružnosti a v důsledku trakce, která je jedním z tajemství našeho lehátkového modelu, posléze dochází k lepší látkové výměně.

Každé vysvětlování a objasňování je ovšem pouze polovičatou záležitostí, a proto doporučujeme jako nejlepší řešení, když si každý zájemce troufne přijít na zkoušku osobně a přesvědčí se o funkci a účinku „na vlastní kůži“.

Okruh našich přátel, známých a sousedů je tak nadšený, že všechny víkendové termíny byly již hned velmi rychle obsazeny.

Co by Vás ještě mohlo zajímat?

Aplikace uvedené metody má rozdílný účinek podle toho, v jaké kondici se Vaše páteř nachází.

Vzhledem k rozdílné výšce jednotlivce lze pro každého klienta naprogramovat délku dráhy pohybujících se válečků individuálně. Na výběr máme z pěti možností:

  1. 20 cm (používá se pro masáž dětí)
  2. pro výšku do 160 cm
  3. pro výšku do 170 cm
  4. pro výšku do 180 cm
  5. pro výšku nad 180 cm

Lehátko je koncipované pro osoby do 110 kg tělesné váhy.

Délka masáže je nastavitelná od 5 do 95 minut, přičemž nejběžnějšími dvěma rozmezími je 20 a 45 minut.
Cena je 125,- a 250,- Kč.

Po obou stranách páteře jezdí válečky seskupené do dvou linií, přičemž v oblasti krční páteře se uplatňuje nepárová linie, která provádí masáž přímo středem.
Válečky mohou jezdit buď permanentně nepřerušovaně, nebo je možné nastavit dle přání zákazníka malé přestávky za účelem intenzivnějšího prohřátí v jednotlivých bodech, a to s přesností 5 sekund délky pauzy v rozmezí od 5 do 30 sec. Jedná se o dobu tzv. akupresury.
Masážní lehátka jsou určena pro všechny zájemce bez rozdílu věku nebo společenského postavení, kteří mají v úmyslu svým zádům dopřát tento druh fitness.

Novinky, archiv

Prodej dárkových poukázek pozastaven,

od května 2023,

Otevírací doba od září 2022

Ne-Čt (Sun-Thu) 8-20h

Covid-19

Bezpečnostní opatření

Zobrazit všechny novinky »

Nejnovější témata v knize návštěv:

  1. test
  2. Masáž
  3. Oteklý loket

Kontakty

WELLNESS 2000, Masáže Brno
Skácelova 18,
612 00, Brno-Královo Pole

Provozní doba:
Ne - Čt 8 - 20 hod.

Mgr. Petr TOMŠÍK (FKSP a fakturace):

Objednávky / koordinátor:
(8,00 - 9,00 a 17,00 - 18,00 hod.)
+420 602 626 262

Dárkové poukazy / prodej (domluva termínu pro vystavení a vyzvednutí):
+420 607 626 060

E-mail: koordinator.pro.wellness(zavinac)gmail.com
IČO: 478 73 671

Masérnu naleznete na
Skácelově ulici 18, Brno-Královo Pole, trolejbus 32, autobus 44, 84, 67,
tramvaj 12.

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám příspěvek do knihy návštěv. Pokud budeme umět, rádi odpovíme.