Wellness 2000

Přeskočit k obsahu
Přeskočit k menu s produkty

Služby

On-line objednávka

Nejsnažší cesta k nám.
Zarezervujte si svůj termín online

Kniha návštěv

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám.

Fyzioterapeutická koncepce I.

Masážní procedury s fyzioterapeutickým účinkem (I.):

 • Dornova metoda: Tohoto velmi efektivního způsobu masážní terapie se využívá všude tam, kde jiné techniky buď selhávaí zcela anebo nepřinášejí očekávaný efekt - dlouhodobou změnu k lepšímu (úlevu/nápravu). Jedná se o jeden z mála dynamických postupů vyžadujících aktivní spolupráci masírovaného člověka. Doporučujeme především na odblokování beder / křížů, při ústřelech do nohou, skoliotických problémech, a v řadě dalších potíží týkajících se nejen samotného pohybového aparátu).
 • Breussova masáž: jemná prokrvující a trakční masážní technika sloužící především k masáži páteřních tkání. Jejím cílem je obnova a výživa vysychajících, zredukovaných či poškozených plotének. Velmi specifickou je zde pravidelná a velkorysá aplikace kvalitního třezalkového oleje.
 • Klasické masáže: základem pro všechny masážní techniky jsou u nás masáže klasické. Ve střední Evropě jsou právem považovány za nejznámější masážní techniku sloužící k ošetření pohybového aparátu - především velkých svalových skupin. Tohoto druhu masáží u nás pravidelně buď jako prevenci nebo jako součást dalších masážních terapií využívá 80% hostů.
 • Těhotenské masáže: probíhají na technické bázi klasických masáží - s tím rozdílem, že při nich ženy zaujímají (při masáži zad a zadní strany dolních končetin) jiné pohodlnější polohy (např. v sedě nebo vleže na boku) než je poloha v leže na břiše.
 • Baňkování: velmi intentívní masážní metoda. Jejím prostřednictvím dokážeme rozvolnit extrémně zatuhlou svalovou hmotu. Na rozdíl od veškerých dalších postupů hnětení a přítlakových technik pracuje tato metoda se svaly směrem "k sobě" - tedy ven od těla. Často po ošetření zůstávají na kůži v místě aplikace baněk barevné stopy ve tvaru koleček - které mohou vydržet až několik týdnů. Tato nechtěná "okrasa" však zdravotně nění nikterak na závadu.
 • Kinesiotaping: fukční ovlivnění jednotlivých svalů za účelem relaxace či stimulace příslušných partií pohybového aparátu. Slouží též ke zpevňování kloubních spojení. Je velmi vhodné pro sportovce a manuálně aktivní jedince s jednostrannou fyzickou zátěží či jako podpůrná technika k terapii Dornovou metodou.
 • Lymfomasáže: jemná technika, prováděná převážně bez použití olejů. Hodí se preventivně pro každého jednotlivce se sedavým zaměstnáním či častou statickou zátěží. Touto metodou lze ideálním způsobem napomáhat správné funkci mízního systému tím, že podporujeme tok lymfyy. Její správný průchod slouží současně k optimalizaci funkcí imunitního systému.
 • Anticelulit(id)ové masáže: ošetření celulit(id)y prostřednictvím antifibrotických hmatů. Základem této masážní techniky je lymfodrenážní technika, která spočívá v ošetření toku lymfy pomocí speciálních drenážních hmatů. Pohyb lymfy je v mízním systému tímto způsobem "nastartován". V případě vyjímečně tuhého podkoží využíváme též metody silikonového baňkování.
 • Reflexní masáž chodidel: komplexní relaxačně-stimulační technika, která svým účinkem  pozitivně působí přes mikrosystém nožní plosky na podporu ozdravných procesů v celém organismu.
 • Měkké mobilizační techniky: jsou neinvazivními diagnosticko-masážními nápravnými technikami, kterými ošetřujeme pohybový aparát jak měkkých (svaly, šlachy, vazy, fascie) tak tvrdých (kosti) tkání.

Nahoru

Novinky, archiv

Prodej dárkových poukázek pozastaven,

od května 2023,

Otevírací doba od září 2022

Ne-Čt (Sun-Thu) 8-20h

Covid-19

Bezpečnostní opatření

Zobrazit všechny novinky »

Nejnovější témata v knize návštěv:

 1. poukaz na ošetření
 2. test
 3. Masáž

Kontakty

WELLNESS 2000, Masáže Brno
Skácelova 18,
612 00, Brno-Královo Pole

Provozní doba:
Ne - Čt 8 - 20 hod.

Mgr. Petr TOMŠÍK (FKSP a fakturace):

Objednávky / koordinátor:
(8,00 - 9,00 a 17,00 - 18,00 hod.)
+420 602 626 262

Dárkové poukazy / prodej (domluva termínu pro vystavení a vyzvednutí):
+420 607 626 060

E-mail: koordinator.pro.wellness(zavinac)gmail.com
IČO: 478 73 671

Masérnu naleznete na
Skácelově ulici 18, Brno-Královo Pole, trolejbus 32, autobus 44, 84, 67,
tramvaj 12.

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám příspěvek do knihy návštěv. Pokud budeme umět, rádi odpovíme.