Wellness 2000

Přeskočit k obsahu
Přeskočit k menu s produkty

Ostatní

On-line objednávka

Nejsnažší cesta k nám.
Zarezervujte si svůj termín online

Kniha návštěv

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám.

Co je celulitida (celulita)?

Celulitida je jedním z chytrých ochranných mechanismů organismu. Některé toxiny mohou být rozpuštěny pouze v tucích  - nikoli ve vodě. Proto - pokud není organismus schopen vyloučit je prostřednictvím ledvin, jsou bezpečně přeměněny na tuky. Tím se tělo brání tomu, aby toxiny kolovaly v těle a poškozovaly organismus.

Podkožní tukové buňky mají tendenci zbytňovat a spojovat se do větších shluků až hrudek. Ty tlačí zevnitř proti pokožce, čímž stlačují vlásečnice a zhoršují tak zásobování kůže krví. Díky špatnému prokrvení a nedostatečnému odvodu odpadních látek je poškozováno vazivo. Buňky sílí a tuhnou a tak vzniká tzv. "pomerančová kůže". Celulita se začíná objevovat u dívek okolo 14 let věku a s dospíváním sílí. Často se ve zvýšené míře objevuje po těhotenství/porodu. Postihuje jen určitá místa na těle ( stehna, zadeček, břicho, paže). Pokud se projeví celulit(id)a u mužů, bývá to zejména na břiše a na krku. Muži ale sklon k celulitě nemívají, neboť tako je podmíněna hlavně hormonálně.

Naše Wellness studio nabízí proticelulit(id)ové masáže.

Celulit(id)a nevzniká z nadváhy

Proces tvorby celulity přitom nezávisí na výšce, váze či konstitučním typu postavy. Aby měla žena celulit(id)u, nemusí být vůbec obézní/tlustá. Dieta a zdravý životní styl může její výskyt sice omezit, ale vyvolávají ji především toxiny a způsob ukládání tuku a škodlivin v těle.

Celulit(id)a a její odstranění

Pro ty z Vás, které stále "bojujete" s celulit(id)ou, jsme přeložili z němčiny zajímavý rozhovor s farmaceutem a známým dermatologem, panem doktorem Neufangem, který naleznete níže:

Originál rozhovoru viz. internetová adresa http://www.gesundheit.de

Každý rok se objeví zázračný prostředek, který má pomoci ženám napnout a vyhladit horní stehna. Co tedy skutečně pomáhá?

Vyjasníme-li si, co způsobuje celulit(id)u, můžeme si z toho i odvodit opatření, která nemusejí být nezbytně drahá. Ve většině případů pomůže souhra 3 faktorů:
1/ zeštíhlující strava
2/ sportovní aktivita (malá lehká cvičení)
3/ podpora toku lymfy tkáňovou masáží (lymfodrenáží)

Je nabízeno mnoho speciálních zařízení a krémů na anticelulitovou masáž. Co má tedy smysl?

Je to bohužel tak, že úspěch se nedostaví okamžitě po zahájení masáží. Sledování ultrazvukem, ale ukázalo, že po každodenní 10 minutové masáži je možno úspěchů docílit. Důležité ale je, že se současně změní strava (životaspráva) a půl hodinu denně se sportuje. Tak se po 2 měsících, ale v každém případě po půl roce, dosáhne významného zlepšení (redukce) celulit(id)y.

U masáže je nejdůležitější, aby byl podpořen návrat lymfy do uzlin. Toho lze docílit jak masážními přístroji, tak i manuální masáží. Pro účinnou masáž je důležité, aby použitý preparát měl dobrý vyhlazovací efekt a dostatečně dlouho působil na kůži. Naše studie s olejem obohaceným vitamínem A+E ukázala, že pravidelná masáž tímto olejem vypne kůži v průměru o 20% . V této studii nebyl použit žádný masážní přístroj, nýbrž olej byl ručně do suché kůže vmasírováván.

Pokud se nepoužije přístroj, jak se tedy olej vmasírovává?

Všeobecně se předpokládá, že vhodné je zvýšení prokrvení . Avšak prokrvením se dostane do buněk více živin, které zase musejí být odtransportovány. Pro stimulaci toku lymfy je vhodnější jemná vytahovací masáž nebo vytření oleje odpovídajícím tlakem. Účinnější než nekontrolovaná masáž sem a tam, je vytírat (vyhlazovat) olej od kolen směrem nahoru k podbřišku (do tříselných uzlin - pozn. překladatele). V podbřišku se nachází lymfatické uzliny, odkud tkáňová tekutina odtéká nerušeně dále. Masáž je tedy jedna ze 3 významných složek anticelulitových opatření.

Které sporty jsou pro vyhlazení problémových zón zvláště efektivní?

Jízda na kole, plavání a malé gymnastické cvičení prováděné v průběhu dne jsou mnohem účinnější než všechny trendové sporty, které často bývají spojeny s intenzívní a jednostrannou krátkodobou zátěží. Ideální jsou krátká cvičení, která aktivují svalovou pumpu, jako třeba staré dobré dřepy, nebo v leže - ježdění na kole či komíhání dolními končetinami, případně ohýbání a natahování prstů na nohách. Takovými cviky se posílí svalovina lýtek a je aktivována svalová pumpa, která zlepší oběh krve a lymfy.

Nahoru

Novinky, archiv

Provoz masérny a živnosti přerušen.

na neurčito.

Prodej dárkových poukázek pozastaven,

od května 2023,

Otevírací doba od září 2022

Ne-Čt (Sun-Thu) 8-20h

Zobrazit všechny novinky »

Nejnovější témata v knize návštěv:

  1. poukaz na ošetření
  2. test
  3. Masáž

Kontakty

WELLNESS 2000, Masáže Brno
Skácelova 18,
612 00, Brno-Královo Pole

Provozní doba:
Ne - Čt 8 - 20 hod.

Mgr. Petr TOMŠÍK (FKSP a fakturace):

Objednávky / koordinátor:
(8,00 - 9,00 a 17,00 - 18,00 hod.)
+420 602 626 262

Dárkové poukazy / prodej (domluva termínu pro vystavení a vyzvednutí):
+420 607 626 060

E-mail: koordinator.pro.wellness(zavinac)gmail.com
IČO: 478 73 671

Masérnu naleznete na
Skácelově ulici 18, Brno-Královo Pole, trolejbus 32, autobus 44, 84, 67,
tramvaj 12.

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám příspěvek do knihy návštěv. Pokud budeme umět, rádi odpovíme.