Wellness 2000

Přeskočit k obsahu
Přeskočit k menu s produkty

Ostatní

On-line objednávka

Nejsnažší cesta k nám.
Zarezervujte si svůj termín online

Kniha návštěv

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám.

Často kladené dotazy

Dobrý den, vážený pane Tomšíku, ráda bych u Vás v masážním salónu zašla na proticelulitidovou masáž stehen a hýždí a ráda bych se zeptala na její účinost a kolikrát by se měla tato masáž opakovat.
Předem děkuji, Jana Smrčková

K tomu , aby došlo k výrazným změnám, je třeba absolvovat 10x 45min.(1x týdně) intenzivní masáže s baňkováním.

Lze masírovat nohy, které mají křečové žíly?

Ano, lze. Pokud však křečové žíly nejsou v poslední fázi poškození, tedy již praskají křehké cévní stěny a krvácejí. Masáž křečových nohou má dva úkoly. Rozproudit lymfu a uvolnit svalovinu v okolí kloubů. Lymfa se rozproudí jemnou pravotočivou masáží za pomoci éterického oleje jalovcového, rozmarýnového, cypřišového. Okolí kyčlí, kolen a kotníků lze rozmasírovat podstatně silnějším tlakem, zde křečové žíly nevznikají.

Hezký den, rád bych Vás požádal o radu, po dokončení masáže zad (průběh i dojem hodnoti klienti jako velmi příjemny) se u většiny lidí dostaví druhý den bolesti, které do jednoho až dvou dnů odezní. Přemyšlel jsem čím by to mohlo být, nejpravděpodobnější se mi jeví možnost, že se zádové svaly zkrátka "probudily". Toto se mi stává nejčastěji u lidí, co na masáži ještě ani nebyli, a kteří mají zádové svaly na dotek v nepěkném stavu. Mají pak ale už obavy jít na druhou, třetí a další masáže, aby se bolesti nedostavily znovu. Čím je toto způsobené ? Mockrát děkuji za pozornost, s pozdravem a přáním pěkného zbytku dne Michal P.

Pěkný den Michale,
maséři se shodují na tom, že intenzivní masáž - velkým tlakem a důkladné prohnětení či naklepání pasivním způsobem zatíží svaly. Dojde k prokrvení, k intenzivní látkové výměně. Svalům se dostane pohybu, na který nejsou zvyklé a a jsou unaveny.

Jako když půjdete do posilovny poprvé a budete hodinu mírně posilovat. Odejdete v pohodě, ale druhý den budete celý rozlámaný. Avšak po pěti návštěvách posilovny budete další den v pohodě. Je to ověřeno praxí. A stejně to funguje i u masáže člověka, který jde poprvé.

Nováčci na masáži by s tím měli počítat. . Proto je masíruji jemněji a přitlačím až příště.

S pozdravem Petr Tomšík

Je proticelulitidová masáž účinná?

Zajímavý inspirující článek mladé čtenářky z Brna jsem umístil na stránce celulitida a proticelulitidová masáž.

Dobrý den pane Tomšíku, máte zajímavé stránky, hlavně mne potěšila sekce cviky na uvolnění páteře. Možná by neškodilo ještě nějaké cviky přidat.
Díky Karel

Pane Karle, vím o velkém zájmu lidí najít na internetu cviky na páteř, klouby. Mohl bych si s tím dát práci, ale vím o lepším řešení. Existuje mnoho pěkných knih v češtině, které se podrobně věnují cvičení.

Proto zde uvádím tyto knihy:
1. Jana Kombercová - Rehabilitace páteře
Cvičení, masáže, strava, akupresura, autoterapie páteře, biorytmy . Vydalo nakladatelství Fontána. Řekl bych , že je to skvostné dílo. Vím, že teď v únoru 2005 vyšel další dotisk. Kamarádka si jej objednávala po internetu a přišlo jí.

2. Július Pataky - Učebnice reflexní terapie
Publikace o alternativní medicíně.Vydalo nakladatelství Fontána. Popisuje jednotlivé reflexní plošky na chodidlech, jejich spojení s vnitřními orgány a možnosti léčby pomocí dráždění těchto plošek. Bohatá fotografická příloha a návod na diagnostiku a terapii jednotlivých zdravotních problémů. Kniha sice neobsahuje cviky, ale je příliš čitelná a dobrá, tak ji tu uvádím.

3. Záda už mě nebolí. Josef Čermák, Olga Chválová.
Nakladatelství Svojtka 1994. Praktická kniha plná názorných fotografií. Cena tehdy 89 Kč.

4. Dornova metoda - Gamal Raslan 2004 www.poznani-knihy.cz.
Kniha myslím nevhodná pro začátečníky, ideál pro fyzioterapeuty. Tip pro ty, kteří chtějí umět. Obsahuje i cviky pro samoléčbu. 178Kč.

Dobrý den, rád bych se Vás pozeptal, jak dlouho trvá, nebo co člověk musí podstoupit, aby se stal profi masérem...jestli stačí pouze nějaký kurz, nebo je to otázka praxe...masírovat a masírovat...jedná se mi o reflexní masáž chodidel a o klasickou masáž..moc Vám děkuji.
S pozdravem Honza

Ahoj Honzo,
ze všeho nejdřív Ti doporučuji vyzkoušet si jen tak hladit 60 minut chodidla či záda, ruky pro Tebe milé osoby. Amatérsky, ale s radostí. Je třeba, abys poznal, zda tě toto povolání bude bavit.
Pakliže ano, přihlas se do rekvalifikačního masérského kurzu. Je třeba, abys po absolvování kurzu dostal na něj živnostenský list. V Brně stojí takový kurs 5900Kč, trvá 3 týdny, více info najdeš na www.inprov-benes.cz.

Potom nastává to nejtěžší, získat rutinu, cvik a hlavně klienty. Já jsem nastoupil po kurzu jako masér(zaměstnanec) na horském hotelu. Myslím, že v současném době ekonomického tlaku na živnostníky (zdrav, sociální pojištění 2200Kč, povinná daň od druhého roku podnikání cca 800Kč, provozovna v Brně 5000 Kč - to vše měsíčně) je mnohem lepší se nechat zaměstnat. A přitom si přivydělávat "bokovkami."

Jakmile dosáhneš toho, že tě lidi sami začnou vyhledávat, začneš jim pomáhat ( aspoň někomu) , utáhneš i vlastní masérnu, stojí to za to.

Masérským kurzem neskončí tvé vzdělávání. Navštěvuj kurzy, zkoušej podle knih, nech se masírovat ať poznáš na sobě, jak krásnou práci jsi si zvolil.

Dobrý den, min. týden jsem byla u jedné paní léčitelky v Brně, která mi, mimo jíné, přikázala lymfatické masáže. V deseti letech mi zjistili těžkou Lymskou Boreliozu, Neuroboreliozu, později Mononukleozu..... a teď mám rozhašené celé tělo. Paní lečitelka mě upozornila na hodně věci a nejvážnější je asi to, že prý mám ucpané na 100% lymfatické cesty. tím pádem jsem i pořád nemocná a taky, že mi velice brzy hrozí roztroušená skleróza. A ještě bych se chtěla zeptat, jestli mi po té masáži nemůže být nejak špatně, když se uvolňují ty lymfatické cesty.
Děkuji předem na odpověď, Jana 21let z Třebíče

Ahoj Jano,
chci Vás povzbudit, lymfatické masáže jsou již běžné.Také se jim říká lymfodrenáže. Určitě v Třebíči najdete někoho, kdo je provádí. Bylo by to pro Vás náročné cestování. Lymfatické masáže. jsou jemné, a špatně by Vám nemělo být. Ba naopak, budete se cítit mnohem svěžejší. Zatím se mi nestalo, že by někomu bylo špatně. Neváhejte a začněte.

Nahoru

Novinky, archiv

Provoz masérny a živnosti přerušen.

na neurčito.

Prodej dárkových poukázek pozastaven,

od května 2023,

Otevírací doba od září 2022

Ne-Čt (Sun-Thu) 8-20h

Zobrazit všechny novinky »

Nejnovější témata v knize návštěv:

  1. poukaz na ošetření
  2. test
  3. Masáž

Kontakty

WELLNESS 2000, Masáže Brno
Skácelova 18,
612 00, Brno-Královo Pole

Provozní doba:
Ne - Čt 8 - 20 hod.

Mgr. Petr TOMŠÍK (FKSP a fakturace):

Objednávky / koordinátor:
(8,00 - 9,00 a 17,00 - 18,00 hod.)
+420 602 626 262

Dárkové poukazy / prodej (domluva termínu pro vystavení a vyzvednutí):
+420 607 626 060

E-mail: koordinator.pro.wellness(zavinac)gmail.com
IČO: 478 73 671

Masérnu naleznete na
Skácelově ulici 18, Brno-Královo Pole, trolejbus 32, autobus 44, 84, 67,
tramvaj 12.

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám příspěvek do knihy návštěv. Pokud budeme umět, rádi odpovíme.