Wellness 2000

Přeskočit k obsahu
Přeskočit k menu s produkty

Služby

On-line objednávka

Nejsnažší cesta k nám.
Zarezervujte si svůj termín online

Kniha návštěv

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám.

Proticelulit(id)ová masáž

Proticelulitová masáž (antifibrotická masáž) je prováděna nejčastěji na hýždích a stehnech za účelem vypuzení lymfatické tekutiny z fibrotického (zvláknělého) podkoží. Pomáhá též proti lymfatickým otokům.

Základem našeho ošetření celulity je manuální lymfatická drenáž nohou. Nejprve reflexně na chodidle ošetříme ledviny a lymfatické uzliny dolních končetin. Poté je provedeno vyprázdnění tříselných uzlin krouživými pohyby. Následuje sestava anticelulitových hmatů, důkladně provedeme (nejprve na přední, případně boční straně nohou-stehen, poté na hýždích a zadní straně dolních končetin) lymfodrenáž aromatickým masážním olejem Anticella od firmy Karl Hadek (ev. ATOK) nebo speciálním masážním olejem Celulinie od firmy Saloos, aby se směrem k uzlinám odplavila (odvedla) nadbytečná míza z tukových tkání. Na závěr aplikujeme stacionárně středně silné baňkování na akupresurní body CV9 (tzv. čurací bod) a oba body SP 9 (pro slezinu). Necháme působit 15 minut za účelem zvýšení účinku proticelulitového ošetření (dle principů tradiční čínské medicíny)...případně i oblast křížové kosti až k BL23 ("šu"-bod ledvin)

Celulitídová masáž | Klikněte pro větší foto Proticelulitídová masáž | Klikněte pro větší foto

V případě středně silné a silné celulity provádíme ošetření baňkami, tahy provádíme vždy ve směru toku lymfy (od periferie dostředivě). Baňky účinně rozmělňují (napomáhají rozpouštění) tukové buňky celulity. Baňkování provádíme jemně, aby ošetření bylo příjemné a na kůži nevznikaly krevní výrony (hematomy). Na závěr opět reflexně ošetříme tříselné + centrální uzliny. Pohyblivé baňkování neprovádíme v případě vystouplých mateřských znamének a žilních varixů.

Celulitídová masáž | Klikněte pro větší foto Princip ošetření celulity baňkami: potlakem se kůže nasaje do baňek a tukové buňky se natáhnou do taakové míry, ře jejich stěny se stanou průchodnějšími a pronikne přes ně více kyslíku. To podnítí rychlejší spalování tuků a zplodiny tohoto metabolizmu se odvedou lymfatickými žilami.

Jedno ošetření proticelulitovou procedurou trvá v délce 45-60 minut. Zákaznice odchází s pocitem lehkých nohou. Proticelulitová masáž je ženami vnímána jako středně silné hlazení, vyjímečně může dojít ke štípavému pocitu.

V čem spočívá rozdíl mezi anticelulitovou a lymfatickou masáží:

 • Anticelulitová terapie je zaměřena především na problémové partie stehen a hýždí.
 • Navíc je při anticelulitové masáži používána technika tzv. pohyblivého ohňového nebo umělohmotného, případně gumového baňkování (za použití skleněných, plastových nebo silikonových baněk). Velikost, mechanismus ovládání a materiál baněk volíme dle stupně, lokality celulity a dosavadní délky již uskutečněné terapie). Jedná se o střední vypouštěcí techniku v pohybu.

Ostatní doporučení:

 • Celulitídová masáž | Klikněte pro větší foto Denně vypít nejméně 2.5l čisté vody (nebo čajů) bez bublinek - voda odplavuje škodliviny z tkání a tím zbavuje tělo nežádoucích (toxických) látek. Velmi prospěšné je pravidelné užívání čaje Lymfodren od firmy Ryor (k dostání v lékárnách).
 • Efektivní průběh proticelulitové terapie lze též umocnit užíváním homeopatických kapek Lymphomyosot (3x denně 10 kapek). Též k dostání v lékárnách. Případně energoinformačního preparátu Lymfatex od firmy Joalis (Brno, Cejl 7)
 • Zajistit větší přísun vlákniny a vitamínu C (grepy, kiwi,...)
 • Doporučujeme držet slezinovou dietu: Tedy...slezinu posilujeme následujícími potravinami (celozrnná obilná strava, bezlepkové potraviny, nasládlá zelenina (vařená, dušená, pečená), dýně, tykve, cukety, lilek, baklažán. Z koření hlavně kmín, anýz, fenykl + olivy.
 • Dostatek pohybu - pro rozproudění lymfy v těle (kolo, plavání, nordic walking)
 • Celulitídová masáž | Klikněte pro větší fotoPo 17 hodině již nepřijímat žádnou potravu (v zimním čase po 18 hodině)
 • Snížit vliv  všeho, co zanáší Váš organismus škodlivými látkami: káva, kouření, alkohol, fyzická námaha (pocení), mnoho soli - odebírají tekutiny tělu a současně produkují další škodliviny a zátěžové látky.
 • Provádět případně střídavé sprchování teplou a studenou vodou (cca 1 minutu se sprchujte teplou vodou, potom 20 sekund studenou)
 • Proticelulitovou masáž je nejúčinnější provádět (dle biologických orgánových hodin člověka) mezi 9-11 hodinou dopolední (doba činnosti sleziny), případně 15-17 hodinou (doba činnosti močového měchýře) nebo případně v době mezi 17-19 hodinou (doba činnosti ledvin). Směrodatný je zimní čas. V letním čase je tedy potřeba 1 hodinu přičíst.
 • Je vhodné dostavit se na anticelulitovou masáž vybaveni kalhotkami typu tanga a mimo dobu menstruace. Tedy: pokud začínáme s intenzívní terapií - je optimální naplánovat počátek prvních častějších ošetření na dobu těsně po měsíční periodě.                   

Je vůbec proticelulidová masáž účinná?

Ano, je. K tomu je však třeba přizpůsobit  životní styl. V časopise AROMATERAPIE léto 2005 (petra.dvorakova@ckhi.cz) je uveden inspirující příběh mladé čtenářky Kateřiny S. z Brna:

Tři roky jsem marně bojovala s celulitidou. Jako milovník přírody a příznivec zdravého životního stylu jsem zásadně odmítala komerční kosmetiku, která v tomto směru slibovala zázraky. Vsadila jsem na úpravu jídelníčku, plavání a jízdu na kole. Cítila jsem se sice skvěle, nicméně celulitida nezmizela.

Jednou se mi však dostal do rukou časopis Aromaterapie, kde jste představovali aromaterapeutický program Anticella proti celulitidě. Řekla jsem si: "To jsou přece čisté přírodní preparáty, proč to nezkusit". Už při čtení mě napadlo, že mému úsilí možná schází cílená vnější péče - masáže, koupele, sprchování... Objednala jsem si tedy celý komplet a začala jej plně využívat. Každé ráno i večer jsem se sprchovala se sprchovacím olejem Anticella a přitom se masírovala žínkou z lufy. Po sprchování jsem prováděla ještě masáž stehen, hýždí a břicha masážním olejem Anticella. Dvakrát týdně jsem si dala příjemnou koupel s koupelovým olejem Anticella. Doplňovala jsem ji také masáží. Několikrát jsem i zašla na lymfatickou masáž do salónu.

Viditelné výsledky se dostavily už po 3 týdnech! Dnes už problém s celulitidou nemám, ale Anticellu jsem si oblíbila a používám ji preventivně. A mimo to - krásně po ní voním.

Pochopila jsem dvě věci: "Že na tento problém existují i naprosto čisté přírodní prostředky a také to, že proti celulitidě je možné uspět jen tehdy, zkombinujeme-li více metod."

V případě potřeby viditelného snížení je třeba absolvovat aspoň 10 masážních anticelulitových procedur, vždy maximálně s odstupem jednoho týdne. Pro udržovací masáž je vhodný interval jednou za 14 dní.

Celulita a její odstranění

Pro ty z Vás, které neustále s mizivými výsledky "bojujete" s celulitou, jsme přeložili z němčiny zajímavý rozhovor s farmaceutem a dermatologem, panem doktorem Neufangem, který naleznete na stránce jak na celulitidu.

Nahoru

Novinky, archiv

Provoz masérny a živnosti přerušen.

na neurčito.

Prodej dárkových poukázek pozastaven,

od května 2023,

Otevírací doba od září 2022

Ne-Čt (Sun-Thu) 8-20h

Zobrazit všechny novinky »

Nejnovější témata v knize návštěv:

 1. poukaz na ošetření
 2. test
 3. Masáž

Kontakty

WELLNESS 2000, Masáže Brno
Skácelova 18,
612 00, Brno-Královo Pole

Provozní doba:
Ne - Čt 8 - 20 hod.

Mgr. Petr TOMŠÍK (FKSP a fakturace):

Objednávky / koordinátor:
(8,00 - 9,00 a 17,00 - 18,00 hod.)
+420 602 626 262

Dárkové poukazy / prodej (domluva termínu pro vystavení a vyzvednutí):
+420 607 626 060

E-mail: koordinator.pro.wellness(zavinac)gmail.com
IČO: 478 73 671

Masérnu naleznete na
Skácelově ulici 18, Brno-Královo Pole, trolejbus 32, autobus 44, 84, 67,
tramvaj 12.

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám příspěvek do knihy návštěv. Pokud budeme umět, rádi odpovíme.