Wellness 2000

Přeskočit k obsahu
Přeskočit k menu s produkty

Služby

On-line objednávka

Nejsnažší cesta k nám.
Zarezervujte si svůj termín online

Kniha návštěv

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám.

Ajurvédská masáž Garshan

Ayurvédská masáž Garshan:

Jak často ji můžeme chtít:

Tradiční ajurvédskou bezolejovou masáž Garshan je možné provádět buď formou domácí aplikace nejlépe každodenně po dobu 3 - 4 minut nebo pravidelně každý týden po dobu 45 minut. Lze ji též tělu dopřát po delších časových intervalech, ale v takových případech je vhodné nechat ji poskytnout zkušeným masérem v podobě typické rozsáhlé celkové masáže. Masáž Garshan je vhodná především pro tělesnou konstituci typu Kapha-dosha! V ostatních případech by mohla tato masáž nežádoucím způsobem zvýšit v těle "vátu", což by mohlo klienta zbytečně znervóznit nebo i umocnit jeho stresový stav. Garshan není vhodná pro lidi, kteří často podléhají hysterickým stavům a nebo se opakovaně nacházejí v hektickém či chaotickém prostředí. Zákazníkům s převahou konstituce typu Vata-dosha a Pitta-dosha doporučujeme jako nejvhodnějšíí proceduru na pravidelné snižování působení stresových faktorů na organismus tzv. Královskou masáž (celkovou ajurvédskou olejovou masáž "Abhyanga").

Délka masáže: 60minut

Ajurvédská masáž Garshan | Klikněte pro větší foto Ajurvédská masáž Garshan | Klikněte pro větší foto

Jak se provádí a proč ji absolvovat:

Tato indická masáž podle učení Maharishi se provádí speciálními ajurvédskými rukavice z planého hedvábí, jež je možno pořídit v různých stupních jemnosti. Garshan slouží k prokrvení a ke zbavování masírovaného škodlivých látek z tělních tkání. V pojivových tkáních dochází ke stimulaci a tím k podpoře předcházení a redukce celulitidy. Je typickým představitelem vysoce anticelulitních konturačních kúr a neodmyslitelnou součástí procedur podporujících intenzívní zeštíhlení.

V porovnání s běžnými kartáčovými nebo jim podobnými prokrvujícími druhy masáží není kůže poškrábána a tím se povrch pokožky nepoškozuje ani jinak nenarušuje. Právě naopak dochází k uhlazení zevní kožní vrstvy a elektrostatický náboj je tímto postupem dostáván do rovnováhy. Přirozenou cestou tak v průběhu masáže dochází k nastavení příjemného pocitu uvolnění. Pocit uvolnění a vyrovnanosti se dostavuje téměř okamžitě, neboť se přes kůži dotekové informace dostávají přímo do senzorického nervového systému.

Díky jemnému odstranění odumřelých kožních šupinek je poté kůže obzvlášť osvobozená a připravena a schopna optimálním způsobem vstřebávat do organismu pěstící a výživné látky následně nanášených olejů, ozdravných zábalů či výživných preparátů nebo léčivých přípravků. Zde profitují především zákazníci se sušším typem kůže.

Hned po první ayurvédské masáži Garshan zákazníci zjišťují, jak mají na omak po této technice hebkou pokožku. Připadne jim hladká a velmi hedvábná.

Ajurvédská masáž Garshan | Klikněte pro větší fotoU citlivých jedinců s tendencí k rudnutí kůže masírujeme pokožku méně intenzívním tlakem a doporučujeme na závěr aplikovat na všechny ošetřené partie nerozehřátý chladivý kokosový olej nejlépe ve kvalitě bio.

Masáž Garshan je vytírací technikou, což znamená, že tahy jsou vedeny vždy směrem od srdce!

Základní průběh postupu:

Většinou se začíná na čele, postupujeme po bocích hlavy (včetně uší i ze zadní strany boltců), přecházíme boky na bradu. Následuje krk (tahy probíhají směrem dolů), týl a ramena (krouživě).

Obličej se při této masáži vynechává.

Přes paže a předloktí postupujeme ve svislých dlouhých tazích střídavě vnější stranou směrem od ramene k periferiím a zpět po straně vnitřní.

U žen se masíruje nejprve levá strana a potom strana pravá. U mužů je postup přesně opačný.

Loket masírujeme krouživými tahy.

V závěru masírujeme intenzívně krátkými tahy (jakobychom chtěli odvádět nahromaděné napětí pryč) ruce přes prsty odstředivými pohyby v distálním směru (od těla).

Ajurvédská masáž Garshan | Klikněte pro větší fotoPři masáži hrudníku a hrudního koše vynecháváme oblast prsou (u žen) a srdeční lokalitu. Menší poprsí lze jemně masírovat směrem od boků lehce krouživými pohyby. Oblast bradavek vynecháváme!

Přes břicho (zákazník leží na zádech s pokrčenými koleny), záda (zákazník sedí) na lehátku a hýždě vedeme tahy vodorovně a diagonálně (v úhlopříčné rovině).

Boky masírujeme krouživými tahy (stejně jako ostatní klouby).

Dolní končetiny masírujeme v dlouhých souvislých tazích (zezadu při částečné flexi v jednotlivých kolenou).

Postupujeme jako u masáže horních končetin (ženská masáž začíná levou, mužská pravou končetinou).

Kolena a kotníky masírujeme krouživými pohyby.

Tento postup se po stanovenou dobu několikrát zopakuje.

Na závěr sbíráme od nártu distálním směrem přes prsty nohy neviditelné napětí (jako bychom je odháněli pryč).

Hedvábné rukavice:

jsou vyrobeny pod osobním dohledem vaidiů (indických ajurvédských lékařů) a materiál je zpracován výhradně ručními postupy.

Masážní garšanové rukavice se před prvním i po každém použití očistí programem ručního praní na 30 stupňů v jemném přípravku pro děti. Aby nepůsobily hrubým dojmen, dosáhneme po vysušení větší jemnosti materiálu přežehlením.

Co se o masáži Garshan ještě říká:

Ajurvédská masáž Garshan | Klikněte pro větší fotoJe považována současně za relaxační i za povzbuzující masáž. Dochází při ní k podpoře pohybu lymfy a posiluje se jejím prostřednictvím krevní oběh. Z tělních buněk se díky intenzivnímu prokysličování snáze uvolňují škodlivé toxiny.

Ayurvédská masáž Garshan masáž významně přispívá k odstraňování a předcházení celulitidy a rovněž napomáhá redukci váhy.

Doporučuje se aplikovat pravidelně a dlouhodobě a tak se jejím prostřednictvím úspěšně čelí jarní a podzimní únavě, nedostatku energie, pocitům oslabených a těžkých končetin apod.

Provádí se buď jako celková procedura nebo ji lze jednotlivě zaměřit buď na horní nebo na dolní část těla.

Tato masáž celkově omlazuje, zvláčňuje pokožku a dostavuje se po ní příjemný pocit tepla, čistoty a síly. Takto ošetřená pokožka je výborně připravena přijímat léčivé složky ze zábalů, jež mohou následovat. V našem studiu provádíme zábaly zeleným čajem. Terapii Garshanu a následného zábalu zeleným čajem provádíme pod názvem zelené Welness masáže.

Podporuje celkovou regeneraci.

Pokud tuto masáž člověk jednou vyzkouší, získá tak nezapomenutelný pocit vědomí vlastního těla a nebude se již v budoucnu chtít této kúry snad ani vůbec vzdát.

Tuto speciální masáž a specifický následný pocit, který se posléze dostaví - není možné k žádnému jinému postupu či rozpoložení přirovnat. Pokud bychom se o to pokusili, pak bychom srovnávali nesrovnatelné.

Masáž Garshan stupňuje tělesný pocit spokojenosti a celkové zdraví naší kožní soustavy.

Nahoru

Novinky, archiv

Prodej dárkových poukázek pozastaven,

od května 2023,

Otevírací doba od září 2022

Ne-Čt (Sun-Thu) 8-20h

Covid-19

Bezpečnostní opatření

Zobrazit všechny novinky »

Nejnovější témata v knize návštěv:

  1. poukaz na ošetření
  2. test
  3. Masáž

Kontakty

WELLNESS 2000, Masáže Brno
Skácelova 18,
612 00, Brno-Královo Pole

Provozní doba:
Ne - Čt 8 - 20 hod.

Mgr. Petr TOMŠÍK (FKSP a fakturace):

Objednávky / koordinátor:
(8,00 - 9,00 a 17,00 - 18,00 hod.)
+420 602 626 262

Dárkové poukazy / prodej (domluva termínu pro vystavení a vyzvednutí):
+420 607 626 060

E-mail: koordinator.pro.wellness(zavinac)gmail.com
IČO: 478 73 671

Masérnu naleznete na
Skácelově ulici 18, Brno-Královo Pole, trolejbus 32, autobus 44, 84, 67,
tramvaj 12.

Máte-li dotaz, žádost nebo připomínku, napište nám příspěvek do knihy návštěv. Pokud budeme umět, rádi odpovíme.